Kombtarja, ikën Ajeti, afrohet Mersinaj

Ka një ndryshim në listën e Kombëtares për dy ndeshjet e fundit të kualifikueseve të Euro 2024 ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe. Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se mbrojtësi Arlind Ajeti nuk do të jetë i gatshëm për këto dy sfida për shkak dëmtimi. Futbollisti është dëmtuar gjatë ndeshjes së fundit në

Vazhdoni leximin →

Nga Skocia në Turqi, shqiptari i Zvicrës ndryshon ambjent

Albian Ajeti nënshkruan me klubin e Superligës së Turqisë Gaziantep FK. Lojtari i Kombëtares së Zvicrës, ka firmosur kontratë 1-vjeçare me klubin turk me opsion edhe për një sezon shtesë. “Klubi i futbollit Gaziantep ka arritur marrëveshjen 1+1 me sulmuesin zviceran Albian Ajeti. Në ceremoninë e nënshkrimit ku mori pjesë edhe zëvendëspresidenti ynë Ibrahim Dicle,

Vazhdoni leximin →

Tre shqiptarë kalojnë “klasën” në Itali, për “Eurosportin”!

Thoma Strakosha, Elseid Hysaj dhe Arlind Ajeti. Për koincidencë janë të tre futbollistë të Serisë A, ata që kaluan “klasën” për ndeshjen në Itali, sipas gjykimit të televizionit të specializuar sportiv, “Eurosport”. Portieri i Lacios, mbrojtësi i Napolit dhe mbrojtësi i Torinos morën notën 6.5, ndërsa menjëherë pas tyre, me notën 6, ishin dy lojtarë

Vazhdoni leximin →