Tre shqiptarë kalojnë “klasën” në Itali, për “Eurosportin”!

Thoma Strakosha, Elseid Hysaj dhe Arlind Ajeti. Për koincidencë janë të tre futbollistë të Serisë A, ata që kaluan “klasën” për ndeshjen në Itali, sipas gjykimit të televizionit të specializuar sportiv, “Eurosport”. Portieri i Lacios, mbrojtësi i Napolit dhe mbrojtësi i Torinos morën notën 6.5, ndërsa menjëherë pas tyre, me notën 6, ishin dy lojtarë

Vazhdoni leximin →

De Biazi paralajmëron, ka edhe më keq se me Izraelin

Pas një turneu vizitash nëpër Itali, Gjermani dhe Zvicër për të ndjekur lojtarët e kombëtares, trajneri Gianni De Biasi nuk është shumë i kënaqur nga ajo çfarë ka vënë re. Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ginni de Biasi është i shqetësuar me lojtarët e tij, të cilët po aktivizohen shumë pak në skuadrat e tyre. “I

Vazhdoni leximin →

Ky është Mihajloviçi i mirë, Ajeti shko në fushë…

Arlind Ajeti do të ketë mundësinë të debutojë nesër në Serie A me fanellën e Torinos ndaj Empolit U transferua te Torino me shpresën se do të jetë një ndër lojtarët më të rëndësishëm në mbrojtjen e skuadrës së Sinisa Mihajlovic, por mbrojtësi i Kombëtares Arlind Ajeti ende nuk e ka zhvilluar një ndeshje të

Vazhdoni leximin →