Mrekullia e futbollit japonez ka moshë vetëm 24-vjeçare!

Shumicës së tifozëve shqiptare, por edhe atyre të të gjithë botës, nuk u thotë ndonjë gjë të madhe ky emër. Kur flitet për skuadra të tilla si Japonia e Koreja e Jugut, nënkuptojmë gjithmonë një “repart ushtarak”, apo “repart pune” ku lojtarët kanë të njëjtën prerje, të njëjtën fytyrë, të njëjtin model flokës e padyshim

Vazhdoni leximin →

Fergi mund të jepte dorëheqjen në 1998 dhe Man. Junajtidi të mos kishte lavdi!

Në Premier Ligë e kishte nisur sundimin e tij, edhe pse jo plotësisht, ndërsa brenda klubit kishin nisur dyshimet dhe “gërnja”. Sër Aleks Ferguson ishte bërë personazh i shquar i futbollit anglez dhe Mançester Junajtidi ishte skuadra e ëndrrave, veçse në 1998 për pak gjithçka u shkatërrua. Presidenti Dankën Eduards mendonte se Fergusoni po i

Vazhdoni leximin →