Obama nuk largohet nga Shtëpia e Bardhë pa takuar kampionët!

Si president ka kohë në detyrë deri në fillim të janarit. Më pas, Barak Obama do të largohet dhe Donald Tramp do të nisë punën si kreu i ri i shtetit amerikan. Gjithsesi, mulati i parë në krye të SHBA-së nuk deshi të largohej nga Shtëpia e Bardhë pa takuar një ekip të madh kampion. Klivlend Kavaliers ishte mysafiri i njeriut në ikje. Lebron Xhejms, një mbështetës i kandidates së partisë së Obamës, Hilari Klintonit, duhet të ketë qenë shumë i lumtur që takoi presidentin.
Po ashtu, duhet të ketë qenë si në shtëpinë e tij ku luajti me Zonjën e Parë, Mishelën. Lebron dhe Mishela zhvilluan atë që në Amerikë e quajnë “Gara e Manekinëve” (Manekins Çellënxh). Nuk mungoi një foto e kampionëve të NBA-së në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, si dhe dhurimi i një fanele të personalizuar për Barak Obamën.
B. Kuka