Mercedes apo McLaren? Dilema per te ardhmen e Ljuis Hamilton

Ljuis Hamilton dhe Mercedes kane nje kontrate deri ne fund te ketij sezoni por te skuderia gjemane jane te bindur se ai do te rinovoje. Por tabloidi ‘Daily Mail’ tregon nje tjeter histori. Sipas ketij tabloidi skuadra te ndryshme te Formula 1 duke pare vonesen e nenshkrimit te kontrates se re te Hamilton me Mercedes, kane hedhur syte nga 33 vjeçari, 4 here kampion bote.

Mes skuadrave qe kane shfaqur interesin per Hamilton eshte e dhe Meklaren dicka qe e ka konfirmuar vete Zak Braun.

‘Ljuis ka bere historine ketu-tha Zak Braun-ai eshte nje pilot fantastik. Te gjitha skuadrat duan ta kene ate mes tyre’.

Per Ljuis Hamilton, ky i 2018 do te jete sezoni i 6 me Mercedes me te cilin ka fituar titujt per pilote ne 2014, 2015 dhe 2016, ndersa ne 2016 u shpall nenkampion bote pas Niko Rosberg. Por titullin e pare ne F1, Hamilton  e fitoi ne 2008 pikerisht me skuadren e Meklaren.

Sfidanti.al