Bolt, debutim i hidhur ne futboll, peson humbje

Nuk nis mire aventura e Usain Bolt ne boten e futbollit. Ish rekordmeni boteror i 100 dhe 200 m ne atletike, fitoi mundesine nga skuadra norvegjeze Stromgodset per te treguar cilesite tij ne futboll ne prag te ndeshjes se bamiresise te organizuar nga UNICEF qe do te luhet ne Old Trafford ne 10 qershor.

Bolt u aktivizua per 20 minuta ne perballjen me skuadren U19 te Norvegjise dhe kishte veshur fanelen me numrin 9.58 me nder te rekordit te tij boteror, por kontributi i tij nuk i sherbeu shume skuadres se tij qe e humbi kete ndeshje 1-0.

Sfidanti.al