Gola dhe shterpësi por pak rëndësi ka, në fund të sezonit gjithçka zerohet

Tirana merr kreun, Partizani dhe Vllaznia bashkë me Egnatian projektohen ndjekës të bardhebluve. Ky është përfundimi që jep tabloja e 4 ndeshjeve të para të javës së tretë ku bardheblutë me vuajtje kaluan Skënderbeun dhe e zbritën nga froni duke e ulur me këmbë në tokë, ndërsa Vllaznia me 1 mijë halle u tregua bujare me Partizanin që nuk arriti të “kafshonte” në Shkodër edhe pse ishte skuadra më agresive në fushën e lojës madje edhe me 10 lojtarë për rreth 80 minuta.

Shumë zhurmë, gola, polemika dhe analiza, ekuacione, sigurisht edhe investime që reflektohen në fushë e renditje por ky fillim-sezoni duket se nuk ka shijen e viteve të kaluara ku gara startonte që nga shkelmimi i parë i topit. Edhe pse momentalisht Shehi me Tiranën e tij renditet në krye, nervi i garës duket i vrarë që në start. Askush nuk dëshiron të thyejë kockat në një sezon të rregullt që do të shumëzohet me 0 pas 36 javëve të gjata dhe sfilitëse. 13 gola në 4 ndeshje shërbejnë vetëm për statistika sepse në muajin maj shorti do të hidhet sërish dhe ky sezon i rregullt deri në “finalen katërshe” duket si një krijesë që ka lindur e “vdekur”.

sfidanti.al