Promotori i Markut e justifikon: Kishte probleme në dorë

Florian Marku mori mbrëmjen e djeshme humbjen e tij të parë në karrierë. Boksieri shqiptar u posht me vendim unanim të gjyqtarëve pas 10 raundeve dylu.ftim në ring me Kris Kongon. Promoteri Ben Shalom ka zbuluar pas ndeshjes se Marku kishte probleme me dorën e tij, ndërsa ka shtuar se boksieri nga Lushnja do të rikthehet përsëri pas kësaj humbjeje. “Ndej keqardhje për Florianin. Ai kishte një problem me dorën e tij. Por ishte një dylu.ftim i shkëlqyer. Sa i mërzitur jam për Florianin, aq i kënaqur jam për Krisin (Kogon). Floriani do të kthehet sërish. Ai ende po përmirësohet. Pati disa gjëra që nuk shkuan mirë për të sot (dje), por baza e tifozëve dhe fakti që ka Grant Smithin atje, vërtetë besoj se edhe ai është një lu.ftëtar elitar”, ka thënë Ben Shalomi.

sfidanti.al