Arabia Saudite, gati t’i japë Mesit 400 milionë euro në sezon

Nuk dihet nëse do t’ia dalë që ta marrë “me vete”, pasi superylli duket se ka ende dëshirë të fitojë Championsin dhe trofe të tjerë në Europë. Lionel Mesi është në shënjestër të Arabisë Saudite, dhe raportohet që qeveria e mbretërisë është gati të investojë një shumë të jashtëzakonshme për ta pasur në Ligën e saj Profesioniste të futbollit. Thuhet se për argjentinasin e Paris SG, sauditët mund të japin dyfishin e asaj që dhanë për Kristiano Ronaldon, pra 400 milionë euro në sezon.

Sfidanti.al