Laura Merrin, futbollistja më sexy e Zelandës së Re

Të jesh futbolliste nuk do të thotë të mos jesh sexy. Në fakt kohët e fundit është vënë re krejtësisht e kundërta pasi nuk janë të pakta futbollistet që kanë edhe pamjen e një modeleje. Është ky rasti i Laura Merrin, mbrojtëses 23 vjeçare që luan me skuadrën e Fylde Ladies FC dhe përfaqësueses së Zelamndës së re.

Në rrjetet sociale, Laura ka me qindra mijëra ndjekës dhe nuk është e vështirë të kuptohet arsyeja. Duke parë fotot e postuara prej saj, rezulton se Laura merrin është një prej futbollisteve më sexy e planetit

sfidanti.al