Korrea, gol me rëndësi në fushën e lojës, por edhe jashtë saj

Me golin e shënuar ndaj Milanit duke i dhuruar Lazios finalen e Kupës së Italisë, Korrea fitoi përfundimisht zemrat e tifozëve të skuadrës bardhekaltër, por zemra e tij i përket dikujt tjetër. Bëhet fjalë për Dezire Kordero që ka bërë për vete futbollistin.

Modelja bukuroshe spanjolle, pasi joshi Kristiano Ronaldon në vitin 2016 arriti të pushtojë zemrën dhe shpirtin e argjentinasit të Lazios që mesa duket falë edhe kontributit të saj po bëhet gjithnjë e më vendimtar për skuadrën e Lazios.

sfidanti.al