Dhurata e veçantë për Serena Williams; Wimbledon i rezervon një vend vajzës së tenistes.

Wimbledon i bëri një dhuratë Serena Williams dhe vajzës së saj të sapolindur. Organizatorët e turneut historik Grand Slam i rezervuan një vend në zonën e ish numrit 1 të botës, për Alexis Olympia duke e mbushur me veshje të fëmijëve të vegjël me logon e turneut. Në Instagram, organizatorët postuan një foto ku shfaqej një kartë mbi të cilën shkruhej; Rezervuar për Alexis Olympia Ohanian Jr, tifozja nr.1 e Serenës.

sfidanti.al