Desire, një 23 vjeçare që ndez më shumë “motorin” e Ronaldos

Nga Miss Spanja në zemërën e Kristiano Ronaldos. E bukur, tepër ndjellëse, ka shtuar  famën edhe si e dashura e Ronaldos, të njohur me nofkën CR7.  Quhet Desire Cordero, është 23 vjeç dhe kërkon të transferohet nga Sevilja në Madrid që të jetë sa më afër yllit portugez.

Për të konfirmuar dashurinë e re të futbollistit kanë qënë mediat spanllle, në veçanti revista “Corazon CzN” , që shkon më tej duke shtuar se modelja dhe ylli madrilen kanë muaj që frekuentohen. Kjo është lidhja e vërtetë e Kristianos? Asnjëherë nuk mund të flitet me siguri për një kampion të golit dhe të …”fejesave” të pambarimta.