Dani Alves, në altar me Joana Sanz; ceremoni sekrete në Ibiza

Dani Alves është futbollisti i radhës që shkon në altar në verën e këtij viti. Mbrojtësi gbrazilian që ende nuk e ka përcaktuar të ardhmen e tij futbollistike, është martuar me të fejuarën e tij Joana Sanz  duke i thënë lamtumirën beqarisë. Ceremonia e martesës, që u zhvillua në Ibiza të Spanjës, nuk kishte shumë të ftuar dhe fotot e kësaj ngjarjeje të rëndësishme u publikuan nga vetë çifti në rrjetet sociale. Dani Alves është njohur me 23 vjeçaren gjatë luante në La Liga. Spanjollja Joana Sanz është modele dhe ka qenë imazhi i markave të tilla si Jimmy Choo, ndërkohë që ka pozuar edhe për kopertinën e revistës  së modës, ‘Elle’

sfidanti.al