Titujt e kopertinave të gazetave: Mesi – Zot, Papë, bishë, djall, maestro!

Lionel Mesi zhvilloi një ndeshje fantastike kundër Liverpulit, të cilin Barcelona në ndeshjen e parë gjysmëfinale e mundi me rezultatin e thellë 3-0. Loja e Mesit i entuziazmoi të gjithë dashamirësit e futboillit anekënd botës dhe sesi luajti ky futbollist as argjentinas e tregojnë titujt e faqeve të para të gazetave më të njohurasportive në botë.

“Marka”: Liverpuli dominoi, por ështëZoti ai qëmbizotëron në tempullin e vet

“AS”: Mesi është Papa i futbollit

“Times”: Mesi madhështor ekzekuton një goditje të lirëëndrrash, ndoshta më e mira në karrierë.

“Telegraf”: Maestro Mesi ngul thikën në zemrën e Liverpulit

“Ole”: Mesi – një bishë e vërtetë

“L’Ekip”: Djalli çon Barcelonën në finale

“Bild”:Mesi çmonton Klopin.

Sfidanti.al