Ronaldo shënon nga goditja e dënimit pas plot 1 viti

Kishte ndodhur për herë të fundit në Premier Ligë, kur ia kishte dalë për Mançester Junajtidin në portën e Noruiçit në prill 2022. Kristiano Ronaldo më në fund ia doli sërish të shënonte një gol nga goditja e dënimit. Në sfidën e Al Nasrit ndaj Abhasë, superylli portugez realizoi nga rreth 27 metra larg dhe ndihmoi skuadrën që të fitonte. CR7 po lufton që të dalë kampion në Arabinë Saudite.

Sfidanti.al