Ronaldo bëri gabime në humbjen e Al Nassr

Në një sfidë të javës së 23-të të kampionatit arab, Al-Nassr pësoi një humbje 3-1 në shtëpi ndaj Al-Raed, duke bërë situatën më të vështirë për Cristiano Ronaldon dhe skuadrën e tij. Kjo humbje e dëmton më shumë Al-Nassr pasi ata tani ndodhen 9 pikë larg Al-Hilal, skuadra kryesuese e kampionatit. Në stadiumin e Universitetit të Mbretërisë së Arabisë në Riyadh, Al-Raed shënoi fillimisht me El Berkaoui, ndërsa Al-Nassr arriti të barazonte në 1-1 përmes goli të Yahyas në minutën e 24-të. Megjithatë, në pjesën e dytë të lojës, Al-Raed shënoi dy gola të rëndësishme për t’i siguruar fitoren. Fouzair dhe Sayoud ishin autorët e golave që sollën triumfin për Al-Raed. Në anën tjetër, Cristiano Ronaldo nuk ishte në elementin e tij, duke gabuar disa herë në fushë. Për më shumë, pas përballjes, tifozët rivalë filluan ta provokonin atë, duke e thirrur emrin e rivalit të tij të vjetër, Lionel Messi.