Messi apo Ronaldo? De Gea mes dy zgjedhjeve

David De Gea ka tërhequr vëmendjen e Al-Nassr dhe Inter Miamit, klube të cila kanë shprehur gatishmërinë për të pasur në radhët e veta portierin spanjoll i cili është pa klub që prej largimit nga Manchester United. Sipas The Sun, De Gea është i prirur të refuzojë ofertën e arabëve mes thashethemeve që sugjerojnë se ai

Vazhdoni leximin →

Ronaldo vulos fitoren e Al Nasr

Al Nassr mposhti Al Wehda në transfertë në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të të Ligës Saudite. Miqtë fituan me rezultatin 3-1, dhe padyshim protagonist në këtë ndeshje ishte edhe sulmuesi portugez Kristiano Ronaldo. Kështu CR7 shënon golin e 13-të në kompeticion, duke përforcuar kështu statusin e tij si golashënuesi më i mirë. Pas këij

Vazhdoni leximin →

Bruno Fernandes drejt Arabisë Saudite?

Ylli i Manchester United, Bruno Fernandes ka treguar tashmë nëse është i interesuar për një transferim në Arabinë Saudite. Të hënën, eksperti italian Rudy Galetti pohoi se Liga Saudite po eksploron mundësinë e nënshkrimit me kapitenin e United. Mesfushori 29-vjeçar, i cili shënoi golin e fitores për skuadrën e tij kundër Fulham të shtunën, thuhet

Vazhdoni leximin →

Ronaldo pa limite në Arabinë Saudite

Klasi i Cristiano Ronaldos nuk zbehet pavarësisht moshës 38-vjeçare. “Ylli” portugez realizoi një gol fantastik nga një distancë e konsiderueshme në ndeshjes mes La Nassr dhe Al Kaleej në javën e 12-të të Saudi Pro League. Në minutën e 26-të, CR7, pasi i krijoi vetes hapësirën e nevojshme për të goditur, e dërgoi topin në krahun

Vazhdoni leximin →

Al Nassr, veshja e Georginës nuk u pëlqen fansave

Georgina Rodriguez ishte në stadium duke ndjekur bashkëshortin e saj, Cristiano Ronaldo, në ndeshjen mes Al Nassr dhe Al Duhail, në kampionatin saudit. CR7 shënoi dygolësh, por lumturia e Georgina nuk zgjati shumë. Ajo u shfaq në stadium e veshur me fanellën e Al Nassr, xhinse shumë të ngushta dhe çizme me taka shumë të

Vazhdoni leximin →

Ronaldo i fiksuar me ushqimin dhe dietën

“Që prej ditës kur Cristiano Ronaldo ka mbërritur në klubin e Al Nassr, të gjithë lojtarët stërviten më shumë dhe po ndjekin një dietë strikte. Nuk kam parë asnjëherë një gjë të tillë. Lojtarët e kanë përmirësuar trupin e tyre me pothuajse 90 % dhe kanë shtuar muskujt. Ronaldo vetë ndjek një dietë mesdhetare ku

Vazhdoni leximin →

Ronaldo, dy gola në Ligën e Kampioneve

Cristiano Ronaldo ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm ndaj ekipit nga Katari, Al-Duhail në kuadër të Ligës së Kampionëve të Azisë. Po luhej minuta e 61-të e ndeshjes kur Ronaldo bëri një goditje fantastike nga jashtë zonës shënoi për ta trefishuar epërsinë e ekipit të tij Al-Nassr. Në minutën e 81-të ai shënoi edhe golin

Vazhdoni leximin →

Ronaldo nuk ndalet, “alieni” portugez nuk njeh limite

Al Taee-Al Nassr ishte përballja e javës së tetë të Saudi Pro League. Skuadra e Cristiano Ronaldos fitoi me rezultatin 1-2, me portugezin që edhe në këtë përballje u shfaq protagonist. Në minutën e 79’ vendasit barazuan me Misidjan, megjithatë në minutën e 87’ Ronaldo shënoi nga pika e bardhë e penalltisë dhe i dhuroi

Vazhdoni leximin →