Rikthehet makthi i bllokimeve te Skënderbeu

Komisioni i Disiplinës pranë FSHF-së, publikoi dje vendimet për shkeljet në ditët që lamë pas. Më së shumti ka dënime te moshat, por ajo që vihet re është bllokimi i merkatos së Skënderbeut për tre sesione dhe paralajmërimi i Tiranës për një masë të tillë. Masa kundrejt korçarëve është vënë për shkak të një borxhi të mbartur kundrejt Leonit Abazit. Mbrojtësi gjilanas ka luajtur me Skënderbeun në periudhën 2013-2019. Gazeta mëson gjithashtu se bëhet fjalë për një borxh prej rreth 21 mijë eurosh.

sfidanti.al