Kosovë-Izrael do të luhet me tifozë

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të luhet me praninë e tifozëve. Lajmin e bën të ditur presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi pasi u vlerësuar situata e sigurisë në vend. Kjo ndeshje është e vlefshme për eleminatoret e Kampionatt Evropian të futbollit që do të zhvillohet vitin e ardhshëm në Gjermani.

sfidanti.al