Izraeli ka dy mungesa të sigurta ndaj Shqipërisë, konflikt në ekip!

Izraeli po përgatitet për ndeshjen ndaj Shqipërisë duke pasur edhe mungesa në skuadër. Mediat hebreje bëjnë me dije se mesfushori Nir Biton u largua nga skuadra, pasi u përjashtua nga trajneri Elisha Levi, dhe besohet se nuk do të thirret më, në përfaqësuese, përsa kohë të jetë Levi trajner.
Kjo, pasi mesfushori i Sëlltikut refuzoi të kryente një ushtrim, me shumë gjasa si protestë kur mori vesh se nuk do të luante titullar në “Elbasan Arena”. Mungesa tjetër është ajo e portierit të dytë të ekipit, Ofir Marciano, i cili u dëmtua në stërvitje dhe nuk mund të jetë i gatshëm për sfidën e Botërorit. Në vend të tij, trajneri Levi thirri portierin e Izraelit U21, Boris Kleiman, veçse ky refuzoi, ndaj u grumbullua portieri Deni Amos që luan në Izrael me Petah Tikvën.
Skuadra izraelite ka 6 pikë pas 3 ndeshjeve të para në grup, pasi ka humbur 1-3 me Italinë në fushën e vet, ka fituar 2-1 në Maqedoni dhe ka mundur 2-1 Lihtenshtajnin në Izrael.