Mjafton Shameti, Kukësi i Cungut “me pikatore” drejt kreut!

Nuk është ekip që shënon shumë, apo që ka vazhdimësi në lojë, por për këtë nuk mund të bësh me faj trajnerin. Armando Cungu po arrin, me forcën e tij të karakterit, që të ngjisë Kukësin drejt kreut të Superligës, siç bëri në fitoren e sotme minimale ndaj Kamzës. Për një ekip që i ndryshon trajnerët, siç bën njeriu me këmishat e trupit, dhe që luan si “jabanxhi” herë në Elbasan e herë në Shkodër, nuk është aspak keq që ndodhet vetëm 1 pikë prapa Skënderbeut të vendit të parë.

Në “Loro Boriçi”, ndeshja e javës së pestë u vendos në favor të kuksianëve falë një goli të kapitenit Shameti që në minutën e 30-të. E vërteta është që veriorët luajtën më mirë dhe patën edhe raste të tjera, por portieri i Kamzës, Avdyli, e shpëtoi disa herë portën e tij. Cungu po përpiqet t’i japë ekuilibër një ekipi që ka tepri lojtarësh në disa role, dhe mangësi në pozicionet e tjera. Deri tani, ia ka dalë mjaft mirë dhe Kukësi ka 10 pikë, po aq sa Partizani, duke qenë fare pranë kampiones nga Korça.

Sfidanti.al