Dëmtimi i Coman shqetëson Francën

Drejtuesit e Bayern Munich vijojnë të mendojnë për trajnerin e sezonit të ardhshëm, duke qenë se prej kohësh është vendosur se do të ndërpritet marrëveshja me teknikun aktual, Thomas Tuchel. Sulmuesi i Bayern Munichut, Kingsley Coman, shqetëson Francën. Lëndimi i pësuar ndaj Këlnit do ta lërë jashtë fushës për një periudhë nga 5 deri në 6 javë, por, siç raporton Bild, Coman është i qetë dhe i sigurt për rikuperimin në kohë për Kampionatin Evropian. Për këtë çështje ka folur trajneri i bavarezëve, Tuchel. “Dëmtimi i Kingsley është lajmi i keq dhe nuk mendoj se është një gjë e vogël. Mund ta shihje të shkruar në fytyrën e tij. Më trishton shumë. E di sa shumë ka punuar”, tha Tuchel.

sfidanti.al