Ançeloti le të mos turpërohet që ishte tifoz me Interin!

Në moshën që ka, dhe me përvojën që ka kaluar në futboll, vështirë se mund të ketë rrahje të veçanta në zemër. Karlo Ançeloti në Itali është i portretizuar si njeri i Milanit, me të cilin fitoi 2 Champions si lojtar dhe 2 të tjera si trajner, ndonëse në vitet 80-të, përpara kuqezinjve, provoi fanelën e Romës. Gjithsesi, “Karleto” habit jo pak kur thotë se “kur isha fëmijë isha tifoz me Interin”. Jo vetëm kaq, por paska shkuar për të bërë një provë, veçse përfundoi tek Roma! Këtë e thotë në prag të duelit Champions, Inter-Real. Trajnerit të Realit i themi se nuk duhet të ndihet në siklet për këtë të kaluar, pasi Franko Barezi deshi të ndiqte gjurmët e vëllait, Xhuzepe, pikërisht tek Interi, por nuk e mbajtën dhe pastaj u bë legjendë si kuqezi. Po ashtu, Gerd Myleri e nisi me TSV 1860 Mynihun për të shkur tek Bajerni, ndërsa portieri legjendar çek, Frantishek Planiçka deshi të luante për Spartën e Pragës, e hodhën poshtë dhe pastaj mori revanshin tek Sllavia.

Sfidanti.al