Ultrasit e Feyenoordit hyjnë në stadium, ndërpritet ndeshja

Dhjetëra tifozë ultras të Feyenoordit hynë në stadium me flakadanë dhe  fishekzjarrë duke bërë që të ndërpritet për pak kohë sfida mes skuadrës së Feyenoordit dhe RKC Ëaalëijk e zhvilluar me dyer të mbyllura për shkak të masave kundër Covid 19

Tifozët e Feyenoordit hynë në fushën e lojës në minutën e 66 me flakadanë të kuq dhe duke hedhur kapsolla përballë shikimit të shtangur të futbollistëve dhe arbitri u detyrua të ndërpresë ndeshjen dhe në atë moment rezultati ishte 3-0.

Sfidanti.al