Tevez, lotët argjentinas konvertohen në miliona kineze

Karlos Tevez ka zhvilluar ndeshjen e fundit me fanellën Boca Juniorsit.

Sulmuesi argjentinas, Carlos Tevez, nuk ka mundur t’iu përmbahet lotëve në ndeshjen ndaj Colon (4:1), e cila ishte e fundit në fanellën e Boca Juniorsit.

Ish-sulmuesi i Juventusit, Manchester Unitedit dhe Cityt, pritet të transferohet në Kinë, respektivisht te skuadra Shanghai Shenhua