Sistemi VAR debuton ne Spanje; ne ndeshjen e Superkupes

Sistemi VAR, me ne fund do te beje debutimin edhe ne Spanje dhe do te ndodhe pikerisht kete te diele ne Superkupe ne sfiden mes Barcelones e Sevijas. Eshte Federata Spanjolle e Futbollit qe e konfirmoi lajmin duke publikuar edhe emrat e arbitrave qe do te aplikojne kete sistem.

Karles Del Serro Grande do te jete arbitri qe do te drejtoje ekipin e sistemit VAR, ndersa asistentet e tij ne ekzaminimin e videove te episodeve do te jene Hesus Hil Mansano dhe Anhel Nevado Gonzales.

Sfidanti.al