“Zonja e vjetër” bie në dashuri me Toni Krosin..per inat te Bonuçit

Kampioni italian, Juventus, ia shiti mbrojtësin kryesor, Leonardo Bonuçi, rivalit të vet më të madh në serinë A, Milanit, por, sidoqoftë, presidenca e klubit torinez vazhdon që të realizojë planet e veta në këtë sezon veror transferimesh. Trajneri i “biankonerëve”, Masimiliano Alegri, synon, tani, që të tërheqë në ekipin e vet përfaqësuesin gjerman të Realit të Madridit, Toni Kros, kështu që njerëzit kompetentë të Juves kanë ofruar 70 milionë euro për blerjen e tij. Alegri ka si synim që të gjejë zgjedhje të reja në mesfushë, ndërkohë që kaangazhuar, tanimë, Dagllas Kostën nga Bajerni i Mynihut silojtar të huazuar dhe po “sulmon” edhe Federiko Bernardeskin, mesfushor ofensiv i Fiorentinës. Në rast të angazhimit eventual të Toni Krosit, planet e Alegrit do të realizoheshin plotësisht. Por, çështja është, nëse do të pranojë Reali i Madridit që ta shesë mesfushorin e vet të shkëlqyer.

Sfidanti.al