Napoli, tifozet protestojne kunder arbitrave e…De Laurentis

Pak perpara fillimit te sfides mes Napolit dhe Torinos qe me pas u mbyll 2-2 duke e nxjerre skuadren e Sarrit praktikisht jashte luftes per titull, tifozet e ‘Azzurreve’ shfaqen nje parrulle te madhe  polemizuese ne rrugen qe autobusi i Napolit pershkon per ne stadium. Ne ate parrule shiheshin vizatimet e arbitrave  nderkohe qe ata vete therrisnin: ‘Sezoni 2018/19 me parametra zero, blerja me e mire do te jene arbitrat’, nje mesazh ironik ky kundrejt Juventusit por edhe kundrejt De Laurentis.

Por pas polemikave pati hapesira edhe per mbeshtetjen ndaj Sarrit. ‘Sarri, nje prej nesh’, lexohej ne nje parrulle tjeter dhe e gjithe kjo vjen pas nje deklarate te De Laurentis per trajnerin italian qe eshte gjithnje e me prane largimit nga Napoli.

Sfidanti.al