Mbrojtja e Juves po shpërbëhet? Kanë kërkuar që të ikin katër lojtarë!

Juventusi, kështu si po qëndrojnë punët tani në klub, mund ta ndryshojë ekipin, madje në një masë jo të vogël, megjithëse ky nuk ishte synimi i klubit mbas fitimit të kurrorës së dyfishtë në Itali dhe pjesëmarrjes në finale të Ligës sëe Kampioneve të Evropës, ku ekipi italian u mund 1-4 nga Reali i Madridit. Dani Alveshi, tanimë, ka ikur, ndërkohë që drejtori Marota e konfirmoi këtë largim, duke theksuar se klubi nuk do të mbajë asnjë lojtar kundër dëshirës së tij, sigurisht, që si kompensim ndonjë klub ta mbushë plot arkën e Juventusit!

Deri tani, dihet se duan që të largohen Aleks Sandro dhe Kuadrado. I pari është objektiv i Celsit që është gati të paguajë deri në 70 milionë euro, ndërsa thuhet se Juvja është gati që ta pranojë këtë shumë. Sa i përket futbollistit kolumbian, për të është i interesuar Arsenali, por Juventusi nuk e lëshon atë për më pak se 30 milionë euro.

Sfidanti.al