Markizio nga “gladiatori” i paepur tek stoli i Alegrit

Klaudio Marchisio nuk po luan per Juventus dhe këtë mundësi do të mundohet ta shfrytëzojë Çelsi.

Mesfushori italian, Claudio Marchisio nuk është i lumtur në Juventus, për shkak se po luan shumë pak këtë edicion.

Sami Khedira deh Miralem Pjanic janë zgjedhja e parë e trajnerit Massimiliano Allegri dhe kjo ka bërë që Çelsi  të hyjë në garë dhe të kërkojë Marchision, shkruan Calciomercato