Kondobia dhe Kondogbia, dashuri dhe ndarje me stil blic

Geoffrey Kondogbia përfundimisht do të largohet nga Interi,fakt tepër ironik kur kujton pritjen e bujshme.

Mesfushori francez, Geoffrey Kondogbia i ka dhënë lamtumirën Interit. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, mesfushori është përshëndetur më të gjithë shokët e skuadrës.

Ish anëtari i Monacos shumë shpejt do të nisë një aventurë të re te skuadra spanjolle, Valenci.

Inter dhe Valencia janë duke i diskutuar detajet e fundit për transferimin e Kondogbias. Ky i fundit pritet të huazohet te Valencia, e cila do të jetë e obliguar ta blej në fund të sezonit.