Hysaj dhe Mandzukiç përplasen, lotët janë për kroatin..

Elseid Hysaj me anë të një foto është tallur me sulmuesin e Juventusit, Mario Mandzukic kur në një moment dy futbollistet janë përplasur dhe sulmuesi ka vuajtur më shumë, aq sa ka shtremberuar edhe fytyrën nga dhimbja.

Mbrojtësi i Napolit, Elseid Hysaj ka  bërë një ndeshje te mire  në barazimin ndaj Juventusit 1:1 në Serie A., madje edhe është vlersuar me note pozitive.

Hysaj ka publikuar një foto në Instagram, ku është tallur me fytyrën e sulmuesit kroat, Mario Mandzukic, i cili dukej sikur ishte duke qarë.