Donarumen e kane kercenuar edhe me vdekje! “Porta e ferrit” ..Milani

Portieri i ri i supetalentuar i Milanit, Xhixho Donaruma, ka refuzuar qe te nenshkruaje nje kontrate te re me kete klub dhe nje fakt I tille, sikurse dihet, kau ngjallur nje zemerim te madh te tifozet milaneze dhe opinioni publik ne Itali. Ai u akuzua se, pa u bere akoma  nje lojtar I vertete, e  ka mendjen te parate, keshtu qe ne nje ndeshje te kampionatit evropian U-21 qe po zhvillohet ne Poloni, atij dikush I kishte hedhur disa kartmonedha dollaresh mbas portes, nderkohe qe tifozet e Milanit kane filluar ta therrasin ate “Dollaruma”!

Por, agjenti I Donarumes, Mino Rajola, thote se “klienti” I tij ka marre edhe kercenime per vdekje dhe se kjo eshte edhe arsyeja qe ai dhe familja e tij duan qe te largohen nga Milani! Situaten rreth Donarumes po e ndjek me vigjilence Reali I Madridit, si edhe disa klube te tjere te medhenj qe kane treguar interesim te madh per sherbimet e ketij portieri mjaft te talentuar 18-vjecar.

Sfidanti.al