Auzilio blindon Spaletin e Ikardin: Champions apo jo, ata qendrojne

Nuk ka rendesi nese Interi do te kualifikohet ne Ligen e Kampioneve. Mauro Ikardi dhe Luçano Spaleti do te vazhdojne te jene pjese e Interit. Ai qe r konfirmoi kete ishte Piero Auzilio qe beri nje bilanc te situates se klubit.

‘Ikardi ka edhe 3 vjet kontrate me Interin-tha Auzilio-gjithnje kam thene se renditja e skuadres sone nuk do te ndikoje aspak mbi situaten e tij. Ikardi do te qendroje dhe ne nuk kemi aspak ndermend ta shesim ate. Kur te mbaroje kampionati do te bisedojme per nje rinovim te kontrates apo per nje permiresim te kushteve te saj’.

Persa i perket Spaletit, Auzilio tha se mendimi per trajnerin nga ana e klubit do te vazhdoje te jete pozitive edhe nese Interi nuk arrin te renditet ne vendin e katert. Ai shtoi se Interi po mendohet per rinovimin e kontrates me Spaletin edhe pas vitit 2019.

Sfidanti.al