A preket shtylla kurrizore ? Sami Kedira do iki në SHBA

Sami Khedira pritet të transferohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë verës.

Sipas Sport Mediaset, Sami Khedira dhe Juventusi mund të ndahen në fund të sezonit.

Edhe pse gjermani është boshti i mesfushës së Juventusit, së bashku me Claudio Marchisio, nuk e përjashton mundësinë e transferimit në Amerikë gjatë verës.

Perfaqesuesi i Gjermanisë është transferuar në Juventus në verën e vitit 2015 nga Real Madridi. Ai ka kontratë me kampionin e Italisë deri në vitin 2019.