Sa vlen Herri Kejn? Sipas CIES, 200 milione Euro

Sa vlen Herri Kejn ne merkato? Eshte kjo nje pyetje qe gjen pergjigje nga Observatori i Futbollit CIES qe si çdo vit duke nisur nga 2013 ka perpiluar  klasifikimin e 100 futbollisteve me te shtrenjte ne bote. CIES e bazon klasifikimin e saj te mosha dhe rendimenti i lojtareve.

Per kete vit ai qe e kryeson listen e futbollisteve me te kushtueshem eshte pikerisht sulmuesi anglez i Totenhemit me vlere 201 milione Euro. Ne vendin e dyte eshte Nejmar me 197.5 milione Euro, ndersa ne te tretin eshte Mbape me 186.5 milione Euro i ndjekur nga Mesi ne te katertin me vlere 184.2 milione Euro.

Sfidanti.al