Superkompiuteri nxjerr Çelsin kampion, Arsenali jashtë Champions

Një superkompjuter ka parashikuar se si do të përfundojë kampionati anglez, duke konfiguruar edhe renditjen përfundimtare, megjithëse në Premier Lige ka mbetur për t’u luajtur pothuajse gjysma e edicionit. Në bazë të rezultateve të fundit, superkompjuteri i “talkSPORTS” ka kalkuluar numrat dhe ka dalë me një parashikim për tabelën e ligës angleze.

Ja parashikimi i kompjuterit:

1. Çelsi, 2. Liverpul, 3. Mançester Siti, 4. Mançester Junaited, 5. Totenhem, 6. Arsenal, 7. Everton, 8. Sauthempton, 9. Uest Bromuiç, 10. Burnemauth, 11. Stok Siti, 12. Uest Hem, 13. Leiçester Siti, 14. Uatford, 15. Barnli, 16. Sanderlend, 17. Kristal Palas, 18. Midëllsbrou, 19. Suonsi, 20. Hull Siti