Shiko, shiko, kush qënka tek dështaket, Hazard, Xhiru, Vardi

Goal.com” ka përzgjedhur formacionin e dështakëve pas përfundimit të javes së 23-të të Premierligës

Besoni ose jo, njëmbëdhjetëshi i dështakëve, nga xhiro e 23-të, përbëhet nga yjet e Premierligës si: Hazard, Firminho, Vardy, Mkhitaryan, Giorud, Coquelin dhe Shkodran Mustafi. Emra të mëdhenj që kanë vend me meritë në një formacion të vogel. Kjo është Premier Liga që nuk ka mëshirë edhe per ata që shpesh quhen padronet e lojes.