Sekreti i Pogbase; ka frike nga uji, merr mesime noti te Mancester Junajtid

Pol Pogba kur eshte ne fushen e gjelber te futbollit ia del shume mire, por kur behet fjale per ujin, gjerat ndryshojne. Mesfushori francez ka frike nga uji dhe per te zgjidhur kete problem kerkoi ndihmen e miqve te tij qe e nxiten ate ye nise mesimet e notit nga stafi i fitnesit te Mancester Junajtid. Eshte kjo nje zgjedhje kurajoze qe tregon edhe njehere vendosmerine dhe deshiren e Pogbase per te tejkaluar te gjitha limitet e tij.

‘Pol e kuptoi se nuk kishte dashur te mesoje notin per shume vjet dhe sa me shume te ikin vitet aq me shume gjerat behen akoma me te veshtire-tha nje zedhenes i klubit anglez per tabloidin ‘Daily Star’-kur shkonte me pushime gjithnje hynte ne uje vetem per t’u freskuar duke mos e kuptuar se i duhej te bente edhe not. Keshtu qe disa miq te tij e keshilluan t’i drejtohej stafit te skuadres per te mesuar notin. Ai e ka marre shume seriozisht kete aspekt dhe shume shpejt do te jete ne gjendje te beje 10 xhiro ne pishine pa pushim’.

Sfidanti.al