Murinjo ngre zerin: Jam ende nje nder me te miret ne bote

Ne Angli po e kryqezojne e po i bejne proces Zhoze Murinjon per shkak te rezultateve te dobeta te Mançeser Junajtid dhe kjo ka bere qe ai te humbase durimin. Portugezi ngriti zerin ne konferencen per shtyp para ndeshjes me Bernlin qe do te jete vendimtar per vijimin e karrieres te Mançester Junajtid duke u fryre e duke i rene gjoksit.

‘Jam ende nje prej trajnereve me te mire ne bote-tha Murinjo-jam i vetmi qe kam fituar trofe ne Itali, Spanje dhe Angli e para dy vitesh fitova dhe Europa League’.

Murinjo nuk e la me kaq, per te perforcuar akoma me shume vetevleresimin ai citoi edhe nje fraze te Hegelit.

‘Hegel thoshte i verteti eshte i plote-vijoi Murinjo-une nder me te miret edhe pa tituj? Ia ia keni bere ndonjehere kete pyetje trajnerit te skuadres se vendit te trete e atij te skuadres se vendit te katert? Jo, sepse nuk kane fituar asgje ne nivel nderkombetar’

Sfidanti.al