Murinjo është i hidhur me taktiken e fjalëve

Tekniku i Manchester United, Jose Mourinho ka mbrojtur vendimin e tij për të sjellë mesfushorin Marouane Fellaini gjatë barazimit 1-1 të së dielës me Evertonin.

Belgu arriti në momentet e një penalltie pas mbërritjes së tij në minutën 85- të, duke i lejuar Toffees, lojtarit te Evertonit, të rrëmbejë një pikë.

Mourinho tha se arsyeja për aktivizimin e Fellaini ishte “e qartë” për shkak të gjatësisë së tij dhe lojës Evertonit.

“Mendova se ju do të dinit më shumë për futbollin se sa dini…”, shtoi portugezi në një konferencë për shtyp pas ndeshjes.

Sfidanti.al