Liverpuli ndjen atmosferën e stadiumit “Kamp Nou”

Liverpuli, gjatë këtij sezoni, nuk ka ndonjë angazhim në Evropë, kështu që ka mjaft kohë të lirë mes dy ndeshjeve në Premier Ligën angleze. Kështu që, pas humbjes së papritur (4-3) nga ekipi Bournmouth, trajneri i “të kuqve” vendosi që t’i relaksojë futbollistët e tij në një minikamping dyditësh në Barcelonën e ngrohtë. Lojtarët e Liverpublit e shfrytëzuan pushimin e tyre që, nga tribuna e “Kamp Nout”, të ndjekin ndeshjen e Ligës së Kampioneve mes Barcelonës dhe Borusias së Mynshengladbahut. Sidoqoftë, klubi i “Enfildit”, dje, u kthye në shtëpinë vet që të fillojë përgatitjet serioze për ndeshjen e radhës të Premier Ligës me Uest Hemin, të dielën e ardhshme.