Do të quhet divorci i shekullit, nëse Venger dhe Arsenali ndahen

Arsenal dëshiron që Thomas Tuchel të zëvendësoi Arsene Wengerin dhe plani eshte ideal nëse del.

Trajneri francez, Arsene Wenger ende nuk e ka vazhduar kontratën me Arsenalin dhe pritet të largohet nga Londra gjatë verës së ardhshme.

Drejtuesit e skuadrës angleze tashmë kanë katër alternativa për të zëvendësuar francezin, me gjermanin e Borussia Dortmundit, Thomas Tuchel si favoritin kryesor.

Në listë po ashtu janë edhe Massimiliano Allegri i Juventusit, Roger Schmidt i Bayer Leverkusenit dhe Leonardo Jardim i Monacos.