Akuzat per racizem te Jaja Turese; Pep Guardiola: Jane genjeshtra

Para pak ditesh mesfushori i Mançester Sitit, Jaja Ture kritikoi ashper trajnerin e kesaj skuadre Pep Guardiola duke e akuzuar per racizem. Ai qe doli ne mbrojtje te katalanasit ishte Kevin de Brejne, nderkohe qe tani eshte  vete Guardiola qe reagoi dhe theu heshtjen.

‘Kjo eshte nje genjeshter dhe ai e di shume mire-tha Guardiola ne nje interviste per TV3-kemi punuar bashke prej 2 vitesh dhe ai po e nxjerr kete histori pikerisht tani’.

Sfidanti.al