Po ndahet çifti më i palumtur : Liverpuli dhe …portieri Karius!

Më në fund po ndahet çifti pa i palutmur i futbollit: Liverpuli dhe portieri famëkeq Karius. Për portierin protagonistin e episodeve negative , tifozët e Liverpulit ,nuk do t’ia harrojnë më “pikanten” super-gafën në finalen e Championsit më 2018-tën. Po cilat skuadra do të guxojnë t’i besojnë portën? Flitet për Beshikatash në Turqi dhe për Union Berlinit në Gjermani.

Ja fjalët e përgatitësit të portierëve tek Liverpuli, Xhon Akterberg: “ Nuk do të ndihmonte askënd nëse Karius do të qëndronte edhe 6 muaj të tjerë në stol pa patur ndjesinë e lojës. Nëse Loris Karius do të bënte karrierë, atëhere i duhet një ekip për të përdoruar aftësitë e tij, kuptohet pozitive, sepse nuk mund te jetë këtu pa limit”

Sfidanti.al