Përse dështoi transferimi i Mario Manxhukiçit te Mançester Junajtidi?

Në Premier Ligë në ditët e fundit të sezonit të transferimeve mbizotëron një rrëmujë e vërtetë dhe të gjithë klubet përpiqen të realizojnë objektivat e përcaktuar. Junajtidi nisi bisedimet me Juventusin për Mario Manxhukiçin, por duket se këto bisedime prodhuan “asgjë”, ndërkohë që të dy klubet nuk u morën vetsh dhe vetë Manxhukiçi nuk arriti të binte dakord për kushtet personale.

“Tajmsi” shkruan se Manxhukiçi kërkoi 150 000 sterlian në javë, ndërkohë që Junajidi konsideroi se kjo shumë është e madhe për një futbollist 33-vjeçar. Sidoqoftë, vështirë se sulmuesi kroat do të vazhdojë të qëndrojë te Juventusi, pasi ai nuk bën pjesë në planet e trajnerit Mauricio Sari.

Sifdanti.al