Përfaqësuesja e Anglisë heq “lekuren e vjeter” …me emra të rinj

Trajneri Geret Sauthgejt shpalli listën e lojtarëve që do të jenë pjesë e ekipit përfaqësues të Anglisë në ndeshjet kualifikuese të ardhshme ndaj Maltës dhe Sllovakisë. Në këtë listë, ndodhen edhe disa debutues, midis të cilëve duhet të dallohet lojtari i Lester Sitit, Hari Meguajër. Lista është si vijon:

Portierë: Tom Hiton, Xho Hart, Xhordan Pikford, Xhek Batlend.

Mbrojtja: Geri Kehill, Rajan Bertrand, Aron Kresuell, Fill Xhons, Majkëll Kin, Kris Smoling, Kieran Tripier, Xhon Stouns, Kajl Uoker, Hari Meguajër.

Mesfusha: Erik Dajer, Xhesi Lingard, Dele Ali, Nataniel Caloba, Xhordan Henderson, Xhejk Livermor, Aleks Oksleid-Cemberlein, Rahim Sterling.

Sulm: Xhermien Defo, Xhejmi Vardi, Daniel Starixh, Hari Kein, Deni Uellbek, Markus Rashford.

Sfidanti.al