Perez do të bojkotojë ndeshjen El Clasico

Sipas të gjitha gjasave, Florentino Perez nuk do të udhëtojë në Barcelonë për El Clasico pasi raportet mes Real Madridit dhe Barcelonës nuk janë të mira. Arsyeja e raportuar për vendimin e tij nuk ka të bëjë me përfshirjen e Barçës në çështjen famëkeqe Negreira.

Florentino thjesht nuk e pëlqeu atë që njëri nga anëtarët e bordit të Barcelonës ka thënë për Vinicius Junior një ditë më parë. Tashmë duket se marrëdhënia mes dy klubeve vetëm sa po përkeqësohet mes zhvillimeve të fundit. Barça do të përballet me Real Madridin në shtëpi të shtunën, më 28 tetor.

sfidanti.al