Nga media spanjolle: Rangnick, në vend të Koeman te Barcelona

Nga Spanja vjen një lajm që mund të shkundë panoramën e futbollit në vendin iberik. Sipas asaj që publikohër nga portali spanjoll Agencia News në fund të muajit qershor do të mbyllet eksperienca e Ronald Koeman në pankinën e Barcelonës dhe në vendin e tij do të vijë Ralf Rangnick.

Ish trajneri i Leipzigut dhe më pas drejtori sportive dhe I zhvillimit futbollistik në grupin Red Bull, është I lirë nga cdo lloj detyrimi dhe ështa gati të nisë një aventurë të re, pas dështimit të transferimit të tij te Milani në fundin e sezonit të kaluar.

Sfidanti.al