Murinjo përjashtohet nga ndeshja, Junajtid nga gara për titull!

Zhoze Murinjo mori urdhër nga gjyqtari për t’u larguar në tribunë, ndërsa Mançester Junajtid mori një “deklaratë” se është jashtë luftës për titullin në Angli. “Djajtë e kuq” zhgënjyen edhe një herë tjetër, duke barazuar 1-1 në “Old Traford” me Uest Hemin, e duke mbetur 11 pikë prapa Çelsit kryesues. Vështirë që ky të jetë pozicioni i një skuadre që pretendon kampionatin. Diafra Sakho kaloi londinezët përpara që në minutën e 2-të, dhe ndonëse Zllatan Ibrahimoviç barazoi që në 21′, fitorja nuk erdhi. Ky ishte barazimi i katërt në shtëpi për Man. Junajtidin, që ka 20 pikë pas një të tretës së kampionatit, në vendin e 6-të dhe shumë larg skuadrave që realisht pretendojnë për Premier Ligën.